Menu

İç Cephe Mantolama

mantolama

İç cephe mantolama işlemleri de ısı tasarrufunda tercih edilen izolasyon yöntemlerinden biridir. Her türlü bina içine iç cephe mantolaması yapılmaktadır. Kış aylarında ısıyı içerde tutarak ısınma maliyetlerini düşüren iç cephe mantolama uygulaması, yaz aylarında da sıcağın içeri geçmesini engelleyerek aşırı sıcaktan uzak serin bir yaşam ortamı sağlamaktadır.

Ankara mantolama firmaları arasında kaliteli işçiliği ve müşteri memnuniyeti anlayışı ile hizmet veren şirketimiz, sizleri de değerli müşterileri arasında görmekten memnuniyet duyacaktır. Apartman, müstakil ev, ofis ve işyeri iç cephe mantolama hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizi istediğiniz an arayabilirsiniz.

Mantolama Yaptırmanın Avantajları:

Bina dış yüzeyindeki her türlü kiriş, kolon, hatıl vb. betonarme yapı elemanlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller. Binayı dışarıdan bir manto gibi sararak ana malzemede sıcaklık farkları sebebi ile oluşabilecek çatlakları ve hasarları önler. Dış duvarlarda oluşan yaz kış sıcaklık farkları 50 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bina dış duvarları dış ortamın tüm etkilerinden korunur. Yoğuşma riski en aza indirilir. Hem ısı hem su yalıtımı sağlar. Tekniğe uygun yapılmış bir mantolama uygulaması %50 ye varan ısı tasarrufu sağlar. Mantolama yapılmış binalarda ısı dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz, bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur. Yakıt tüketimini azalttığı için çevre korunmasına katkı sağlar. Binanın dış duvarlarında beton içindeki donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.

Call Now Button